marian

Zajmuję się leczeniem osteopatycznym i rehabilitacją ruchową - usuwaniem zaburzeń funkcjonalnych w organizmie człowieka.

Zapraszam na kursy terapii manualnej, kursy masażu leczniczego i limfatycznego.

Zapraszam na kursy terapii manualnej, kursy masażu leczniczego i limfatycznego.

Serdecznie zapraszam do kontaktu.
T: 502 22 63 62
E: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

OSTEOPATIA CZASZKOWA

Osteopatia czaszkowa wywodzi się z medycyny osteopatycznej. Jej twórcą był William Garner Sutherland, amerykański osteopatia, który w 1932 roku zauważył, że ośrodkowy układ nerwowy i struktury z nim sprzężone podlegają rytmicznemu ruchowi, jak również to, że prawidłowy przebieg tego ruchu jest niezwykle istotny dla ludzkiego życia i zdrowia.

Leczenie
W zależności od postawionej diagnozy, osteopata wykonuje delikatne ruchy dłonią w obrębie czaszki, kręgosłupa i stawów obwodowych. Zastosowanie precyzyjnych technik manualnych rozluźnia napięcia w obrębie czaszki i układu mięśniowo-powięziowego i stawowego, a tym samym tkankę łączną. Dzięki temu likwidujemy napięcia i związany z nimi ból.

Wizyta u osteopaty – jak się przygotować?
Podobnie jak w przypadku wizyty u lekarza, należy zabrać ze sobą dokumentację związaną z dotychczasowym leczeniem, zdjęcie RTG lub inne badania. Na kilka godzin przed spotkaniem należy unikać obwitego posiłku, alkoholu oraz leków osłabiających koncentracje.